Jedna od najljepših priča u povijesti nogometnog kluba iz Nedelišća ispričana je 1. lipnja 2022. u drugoj utakmici finala Međimurskog nogometnog kupa odigranoj u Čakovcu na stadionu SRC Mladost pred više od 500 gledatelja. Otprilike tri stotine gledatelja navijalo je za Nedelišće od prvog do posljednjeg sučevog zvižduka i nosilo momčad do još jednog velikog ostvarenja.,

Iz prve utakmice Nedelišće je u Čakovec donijelo prednost 2:0. A tek što je druga utakmica započela dogodila se promjena na semaforu, dugu loptu Vedrana Kršlaka pogrešno je procijenio domaći vratar Filip Kirić, a grešku rutinski koristi Diego Armando za vodstvo 0:1 u 3. minuti. Rezultat na 1:1 poravnava Filip Škvorc u 15. minuti, i to je bilo sve od Međimurja.

U 33. minuti ubojita kombinacija Kršlak – Diego donosi Nedelišću povratak u vodstvo, ovog puta Diego Armando glavom trese protivničku mrežu za 1:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U 48. minuti domaći vratar Kirić bio je na streljani – brani udarce Luki Mavričeku, Saši Treski, Diegu Armandu, ali potonji odbijenu loptu ipak pretvara u pogodak za hat-trick i 1:3.

Točka na i stiže u 73. minuti, u ulozi asistenta bio je Boris Kosir, uslijedila je minijatura Matije Bukvaševića, lopta kroz noge Josipu-Domagoju Hraniloviću i u bliži kut protivničkom vrataru za konačnih 1:4. S ukupnih 1:6 Nedelišće je novi pobjednik kupa! Nakon 2008. i 2015. godine, pehar pobjednika Međimurskog nogometnog kupa vratio se u Nedelišće!

Za veliko i zasluženo slavlje kapetan Fran Vibovec primio je pobjednički pehar iz ruku Kristijana Antolovića, predsjednika Međimurskog nogometnog saveza.

Pobjednička momčad: Fran Vibovec (kapetan), David Jurak, Diego Armando Campos da Silva, Matija Farkaš, Nino Pintarić, Saša Treska, Luka Mavriček, Boris Kosir, Vedran Kršlak, Karlo Kocijan, Ian Treska, Matija Pintarić, Matija Bukvašević, Luka Topolnjak, Filip Patafta, Karlo Marciuš, David Bujanić, Jan Vibovec, Nino Vizinger, Gabriel Firmo Perez, Francisco Antonio Zicarelli, Breno Nunes de Oliveira, Jan Šimunić, Manuel Marčec, Filip Bacinger. Trener: Danijel Jagec. Fizioterapeuti: Saša Lesjak, Dario Vidović. (Izvor: NK Nedelišće, naslovna fotografija: eMedjimurje / Zlatko Premuš)