Nogometni klub Nedelišće pobijedio je NK Varteks u pretkolu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Ne samo da je time izborio ulazak u nacionalni kup, već je zbog bankrota Intera iz Zaprešića, koji im je morao biti idući protivnik, osigurao ulazak direktno u osminu finala. Osmina finala pak znači da će u sljedećoj utakmici najvjerojatnije igrati s nekim od hrvatskih prvoligaša.

Tako jučerašnja pobjeda protiv Varteksa vrijedi dvostruko i bez sumnje otvara novu stranicu u povijesti kluba koju tek treba ispisati, a već sada zvuči jako dobro.

Utakmica protiv Varteksa bila je neizvjesna od početka do kraja. Od početnih 1:0 za Nedelišće, pa 1:1, 1:2, prvih 90 minuta završilo je rezultatom 2:2. U produžecima, svaka od momčadi zabija po jedan gol, pa utakmica nakon 120 minuta završava rezultatom 3:3. U izvođenju jedanaesteraca Nedelišće je bilo uspješnije (5:4 u jedanaestercima) uz dva obranjena penala golmana Kocijana, te odnosi vrlo vrijednu pobjedu. (nl, foto: NK Nedelišće)