Danas je u Macincu odigran drugi uzvratni polufinalni susret Međimurskog nogometnog kupa. NK Centrometal Macinec je iz prve utakmice imao prednost 0:1 protiv NK Međimurca, te prednost domaćeg terena. Općinski derbi igrao se pred četiristotinjak gledatelja i u jako dobroj atmosferi.

Macinec je čuvao prednost do 21. minute utakmice kada je Bojan Vručina majstorskim slobodnim udarcem pogodio mrežu za 0:1. U nastavku igre briljirao je Patrik Kirić koji je s tri postignuta pogotka postavio konačan rezultat 0:4.

NK Međimurec je ovom pobjedom postao drugi finalist Međimurskog nogometnog kupa. U finalu ih očekuje sraz protiv prvaka Međimurske Premier NL – NK Graničar Kotoriba. Prvi finalni susret igra se 7. lipnja, a uzvratni 21. lipnja. Domaćin prvog susreta će se odrediti ždrijebom. (nl)